UNIE ŽELEZNIČNÍCH ZAMĚSTNANCŮ

Partneři

Aktuality

V návaznosti na usnesení vlády Vám přinášíme formulář potvrzující oprávněnost cesty...

Více zde >>>

Kolektivním vyjednávání o 3. změně PKS 2020 a zahájení kolektivního vyjednávání o PKS...

Více zde >>>

1. února 2020 se konal tradiční Ples železničářů

Více zde >>>

Požár v katedrále Notre Dame - fotografie od francouzských přátel

Více zde >>>

V úterý 9. 4. 2019 proběhlo pracovní jednání s ministrem dopravy p. Ing. Danem Ťokem

Více zde >>>

Ples železničářů v Paláci Žofín

Více zde >>>

nový tarif jízdného a přepravného pro přepravu zaměstnanců

Více zde >>>

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerie >>>

Současnost

Činnost Unie byla obnovena v polovině roku 1991 a tímto úkonem navázala na historické datum 17. 8. 1896, kdy byla Unie železničních zaměstnanců založena. Současná podoba odpovídá podmínkám, v kterých působí. Původní záměr zastupovat pouze administrativní zaměstnance a být profesní organizací byl zamítnut a Unie se stala organizací otevřenou všem zaměstnancům ČSD, která se angažuje v prospěch zájmů svých členů.

Podstatou odborové činnosti je nabídka a poskytování služeb členům Unie, kteří jsou organizováni v místních skupinách, ale i neorganizovaným železničářům, kterým nabízíme zastupování. Jedná se především o kolektivní vyjednávání a další jednání na všech úrovních železničních společností a státní správy.

V doplňkové činnosti spoluorganizujeme rekreační pobyty, zájezdy, sportovní turnaje i společenské akce. Naší vizitkou jsou reprezentační plesy železničářů, vlaky plné úsměvů pro zdravotně postižené spoluobčany, mimořádné jízdy zvláštních vlaků ke Dni dětí, Mikulášské vlaky a řada dalších zajímavých akcí, při kterých se snažíme prezentovat dobrou práci železničářů.