UNIE ŽELEZNIČNÍCH ZAMĚSTNANCŮ

Partneři

Aktuality

Požár v katedrále Notre Dame - fotografie od francouzských přátel

Více zde >>>

V úterý 9. 4. 2019 proběhlo pracovní jednání s ministrem dopravy p. Ing. Danem Ťokem

Více zde >>>

Ples železničářů v Paláci Žofín

Více zde >>>

nový tarif jízdného a přepravného pro přepravu zaměstnanců

Více zde >>>

v souladu s ustanovením § 8 zákona č. 2/1991Sb., o kolektivním vyjednávání, v platném...

Více zde >>>

Ve dnech 21-22.10.2015 proběhlo jednání všech odborových centrál působících ve...

Více zde >>>

Dne 18. 6. 2015 se v rámci školení rady v Plzni, uskutečnilo jednání Rady UŽZ.

Více zde >>>

Fotogalerie

Zobrazit fotogalerie >>>

Den dětí v Braníku a na Kačerově

Unie železničních zaměstnanců a Správa železniční dopravní cesty ke Dni dětí v sobotu 2. června 2018 připravily pro rodiče s dětmi jízdu historickou motorovou soupravou a návštěvu oslav Dětského dne pořádaného Českými dráhami, ROPIDem, SŽDC a dalšími partnery na nádraží Praha-Braník a v depu metra Kačerov.

Při srazu na hlavním nádraží děti obdržely malé dárky s poukázkami na občerstvení. Bohatý program a občerstvení pro děti a jejich rodiče byl připraven nejen na nádraží Praha-Braník, ale i v depu Kačerov. Naše cesta vedla z železniční stanice Praha hlavní nádraží do stanice Praha-Braník a následně do areálu depa Kačerov a zpět. V depu byl pro děti připraven též velmi bohatý doprovodný program s prohlídkou historických souprav metra, možností návštěvy stanoviště strojvedoucího a svést se historickou soupravou metra do stanice Florenc a zpět.

Mezi hlavní lákadla v železniční stanici Praha-Braník byla možnost se svézt historickou soupravou taženou parní lokomotivou, jízdy motoráčkem „Hurvínek“ nebo na šlapací drezíně. Součástí programu byla výstava lokomotiv a hasičské techniky, Kinematovlak, stánky s občerstvením a suvenýry, doprovodná hudební, taneční a divadelní vystoupení v provedení dětí z DDM Praha 5 s ukázkami rokenrolových tanců, malých kouzelníků, dětských roztleskávaček, hrané pohádky a písniček. Děti si mohly také zasoutěžit o drobné ceny nebo se „vyřádit“ na skákacím hradu. Malí fanoušci městské hromadné dopravy měli příležitost se svézt historickou tramvají z Nádraží Braník k Národnímu divadlu a přes Karlovo náměstí zpět nebo legendárním autobusem Škoda RTO LUX do Modřan a zpět. Mezi oblíbené atrakce pro děti patřila i dílna, kde si děti mohli sestavit model autobusu nebo Cyklohráčku.

Závěrem můžeme konstatovat, že počasí nám přálo a akce se vydařila. Jedinou kaňkou bylo pozdní přistavení historické soupravy v železniční stanici Praha hlavní nádraží a nezajištění míst (rezervace) při zpáteční cestě z depa Kačerov.

Již nyní připravujeme pro naše děti a zaměstnance další akce jako je v letošním roce například „Mikuláš“ nebo příští rok „Den dětí“. Věříme, že se akcí zúčastníte a my uděláme maximum, aby se zmíněné nedostatky již neopakovaly a zároveň se Vám i touto cestou za vniklé potíže velmi omlouváme.
 

zpět na výpis >>>